İngilizce Sertifika Programları

İNGİLİZCE SERTİFİKA PROGRAMLARI - TESOL ÖĞRETMENLİK PROGRAMI

ULUSLARARASI İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ OLMAK İSTER MİSİNİZ?


Amerikan Kültür ve İngiliz Kültür Eğitim Kurumları, TESOL Programı ile kişileri MEB ve AİLE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI ATAMALI İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ yapıyor. Bu programı bitiren öğrenciler; İngilizce Usta Öğretmen kadrosuyla; Anaokulları, İlkokullar ve Dil Kurslarında İngilizce derslerine girerek, ücret karşılığı veya kadrolu olarak görev yapabilirler.

TESOL İngilizce Öğretimi Metodolojisi ve Uygulaması Sertifikası ile hem Türkiye'de hem de ana dili İngilizce olmayan dünyadaki tüm ülkelerde İngilizce Öğretmeni olarak çalışabilirler.

Uluslararası tanınırlığı olan tam akredite Collage of Teachers TESOL Sertifikası ve bu belgenin yanısıra tanınmış ve saygın bir eğitim kuruluşu olan The Collage of Teachers'ın "A member of Collage of Teachers" ünvanı alınır.
TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages), ana dili İngilizce olmayan kişilere İngilizce öğretme yetkinliğini gösterir bir belge alınmasını sağlayan kursun kısaltılmış adıdır.

TESOL Sertifikasyon kursu sonunda alınacak olan sertifikalar akreditedir ve dünyanın her yerinde geçerlidir. TESOL sertifikası alındıktan sonra herhangi bir özel öğretim kurumuna rahatlıkla (özel okullar, yabancı dil kursları, özel öğretim kursları vb.) başvurulabilir. Ana dili İngilizce olan kişiler de TESOL Programına başvurabilir. Ama eğitim sonunda alacağı TESOL sertifikasını ana dili İngilizce olmayan kişilerde öğretmenlik alanında kullanabilir.

TESOL sertifikasyon kursuna herkes katılabilir. Ancak kayıt olunmadan önce native speaker danışmanımızla İngilizce bir görüşme yapılması gereklidir. Bu görüşme bir sınavdan ziyade kişinin İngilizce konuşup konuşulmadığını ve söylenenleri doğru anlayıp anlamadığını ölçmek içindir.

2. koşul; Intermediate/B2 seviyesinde İngilizce bilinmesidir.
3. koşul; En az bir üniversitenin 2 yıllık bölümünden mezun olmaktır. (Yurtdışından mezun olan öğrencilerin, TESOL Sertifikasını Türkiye’de kullanmak istemeleri halinde diplomalarını YÖK den onaylatmaları gereklidir.)

TESOL, online olarak internet üzerinden tamamlanacak bir program olduğu için bitirme süresi, öğrencinin İngilizce bilgisine ve kişinin modülleri tamamlama hızınıza göre farklılık göstermektedir. Online eğitimi bitiren öğrenciler 150 ders saatini tamamlamış olurlar. Program 4 ünite 12 modülden oluşmaktadır.

Programın sonunda başarılı olan öğrenciler 2 adet sertifika almaktadırlar. Bu sertifikalardan biri, öğrencinin Online sistemde bulunan 12 modülde yapmış olduğu ödevlerin ortalaması alınarak oluşturulmuş TESOL Sertifikasıdır. Sistem içerisinde toplamda öğrencinin yapması gereken 33 adet yazılı ödev bulunmaktadır. Bu ödevlerin sonucuna istinaden sertifika puanı belirlenmekte olup kişi programın sonunda ekstra bir sınava tabi tutulmayacaktır.

Diğer sertifika ise 12 modülün sonunda öğrencinin yapmış olduğu 6 saatlik ders anlatımının sonucunda danışman öğretmeninin performansa bağlı olarak vermiş olduğu Teaching Practice sertifikasıdır.

TESOL sertifikası alındıktan sonra herhangi bir özel öğretim kurumuna rahatlıkla (özel okullar, yabancı dil kursları, özel öğretim kursları, anaokulları vb.) başvurulabilir.